Jdi na obsah Jdi na menu
 


25. Otcové

30. 4. 2012

Harry nevěděl, ani jak se dostal do postele a už zvonil budík, který byl nastavený stále na stejnou hodinu. Zvednul se a chvíli přemýšlel o včerejšku. Dělalo se mu zle z toho, kolik kouzelníků včera přišlo o život a během následujících dnů má přijít o život daleko více kouzelníků a to po celém světě. Přitom jeden kouzelník by to mohl zastavit a on chtěl chytit této šance, která by byla kýmkoliv jiným zavrhnuta už jen při zmínění.
Eleonora ještě spala a spát ji nechal dál. Měla dost starostí s vlastním těhotenstvím a on se rozhodnul starat se ještě o Teddyho. A pokud jeho plán vyjde, možná v brzké době bude mít doma o další hlavu navíc.
Bylo sice brzy, ale Denní Věstec už měl na stole a hned na titulní stránce spatřil svůj obličej, pak také Dracův a Severusův. Nad fotografií se vyjímal tučný nadpis „Trojice neohrožených z Fénixova řádu.“
„To jsem zvědav, co to tam bude zase za žvásty,“ pomyslel si Harry a rozložil noviny. Pohodlně se usadil a začal číst.
Včerejšího rána se do ulic Anglie, Skotska a Irska vrhli kouzelníci z Fénixova řádu (tajný spolek založený Albusem Brumbálem, více informací na straně č. 2) a Brumbálovi armády (studentský spolek založený Harrym Potterem ještě v dobách jeho studia na Bradavické škole, více informací na straně č. 3). Všichni měli stejný cíl a to dostat všechny Smrtijedy na území ostrovů. Proslechlo se, že už v těchto hodinách se plánuje stejná akce a to k „vyčištění“ Evropy a Asie. Amerika podobný zátah plánuje uskutečnit v nejbližších dnech.
Včerejšího dne bylo zajato 1523 Smrtijedů a u hromadného soudu odsouzeno ke smrti kletbou Avada Kedavra. Bylo tak rozhodnuto z důvodů, že žádné vězení na světě by nedokázalo tyhle vězně pojmout, ani udržet za svými zdmi, pokud by se Ten-jehož-jméno-se-nesmí-vyslovit rozhodnul své stoupence osvobodit.
Našim redaktorům se podařilo sehnat informace o skupince, kterou vedl Harry James Potter. V této skupince byl také Draco Lucius Malfoy, Harryho spolužák ze školy a Severus Snape, který byl jejich učitelem lektvarů. Podle našich zpráv se v jejich skupince pohybovalo pět Smrtijedů, ale samotný Harry James Potter jim prý odebral Znamení Zla. Podle slov jednoho blízkého panu Pottera se v jeho tajném sídle skrývá plno dalších Smrtijedů i s jejich rodinami.
Mnozí lidé se bojí, že jakmile Ten-jehož-jméno-se-nesmí-vyslovit padne, může se pan Potter stát další hrozbou. Nejenže jeho magie převyšuje magii ostatních kouzelníků až desetkrát, Potter dokáže vysát magii jakéhokoliv kouzelníka a vložit ji do jiného a tím zvýšit jeho magii. Tímhle způsobem Severus Snape získal magii pěti Smrtijedů a Draco Lucius Malfoy pomocí téhle praktiky dokázal probudit všechnu svojí magii a někteří tvrdí, že je stejně nebo o něco méně silný jako samotný Harry Potter.
Ministerstvo kouzel odmítlo dát jakoukoliv informaci o nedávném útoku na samotné Ministerstvo, kde se objevil Ten-jehož-jméno-se-nesmí-vyslovit. Nám se ale podařilo sehnat svědectví několika přítomných. Ani jeden z dotázaných si nepřál být uveden a my jim vyhovíme. A jakou to otázku jsme jim položili? Ptali jsme se na to, proč „Vyvolený“ nedokázal zabít Toho-jehož-jméno-se-nesmí-vyslovit, když jej už dvakrát zabil?
„Já si myslím, že Pán Zla se vrátil daleko silnější. Nikdy před tím ho nikdo neviděl použít zvěromágskou formu a on v ní dokáže i kouzlit. Sice Potter dokáže to stejné, ale nedokázal ho porazit, musel mu pomoci mladý Malfoy, který svojí přeměnou dosáhnul svého jména.“ Ano, ano, další senzací tohoto článku je to, že Draco Malfoy jako jediný kouzelník na světě se dokázal přeměnit na draca a ještě k tomu bílého. Když už jsme u toho přeměňování, tak Harry Potter se dokáže přeměnit na rudo-zlatého fénixe, což také nikdo před ním nedokázal. Jedinou záhadou je, jestli i Severus Snape má novou formu přeměny, nebo má stejnou podobu, jako jeho patron v podobě laně. Někdo se dušoval, že přeměna Severuse Snapea je určitě netopýr, ale o tom velice pochybujeme. Další dotázaný odpověděl následovně.
„Já si myslím, že Harry Potter nakonec Lorda Voldemorta porazí, ale na něco čeká, jako by neměl chuť nebo odhodlání ho zabít jednou pro vždy.“ …………
Článek pokračoval dál a dál, ale on zhnuseně odhodil noviny na stůl. Vstal a ujal se přípravy snídaně. Po půl hodině se v kuchyni objevil Krátura a uklízel kdejaké smítko.
„Dobré ráno, pane Harry,“ popřál mu Krátura a odcupital do obývacího pokoje. Harry nestihnul ani odpovědět a už se mu ztratil z očí. Je pokrčil rameny a ukazováčkem míchal vajíčka na pánvičce.
„Harry, Harry, to vonět,“ zažvatlal Teddy, když dveřmi proběhl do kuchyně a objal Harryho kolem nohou. Harry se zohnul a posadil si Teddyho za krk.
„Máš hlad?“ opal se Harry a dostalo se mu pozitivní odpovědi. Rychle dodělal vaječinu, z trouby vytáhnul jemně ugrilovaný chléb, aby byl krásně křupavý. Nabral jídlo do misky, přiložil k ní jeden krajíc chleba a položil to na podložku na stole. Pak Teddyho posadil na jeho židli a jen sledoval, jak se malý Lupin ládoval. S úsměvem na tváři přichystal další misku a chléb na podnos, přidal k tomu sklenici mléka a odnesl to Eleonoře do postele.
Eleonora se vzbudila s cvaknutím dveří a svých nohou spatřila stojícího Harryho, jak drží podnos se snídaní.
„Dobré ráno, jak ses vyspala?“ optal se Harry a položil tác se snídaní na svojí polovinu postele.
„Miláčku, to jsi nemusel,“ šeptla El a dívala se na chutně vypadající i vonící snídani.
„Dneska vezmu Teddyho ven a ukážu mu Příčnou ulici a možná i Bradavice. Na oběd jsme zpátky a půjdeme do nějaké restaurace, možná řeknu Dracovi a Ginny, jestli by nešli s námi, co ty na to?“ optal se Harry a El se usmála.
„To by bylo bezva,“ odpověděla El a Harry ji políbil.
„Dobře, před dvanáctou tě tu vyzvedneme. Tak já běžím připravit Teddyho a vyrážíme,“ řekl Harry a zmizel ve dveřích ložnice. El se usmála a pomyslela si, že takového ho už dlouho neviděla.
Harry s Teddym se přemístil na Příčnou ulici a Harry mu ukazoval, všechny obchody. Teddy většině toho nerozuměl a každou chvíli se ptal, co je co, ale Harrymu to nevadilo, těšilo ho, říkat mu názvy věcí stále dokolečka. Harry se na chvíli zastavil v obchodě s potřebami pro famfrpál s tím, že Teddyho něco zaujme, ale nezaujalo. Doufal, že z něj bude famfrpálový hráč, ale Teddy se o létající košťata moc nezajímal. Změna nastala, až když procházeli kolem knihkupectví. Teddyho očka téměř svítila, když viděl tolik knih.
„Zdá se, že by sis rozuměl s Hermionou,“ šeptnul Harry a koupil několik dětských knih s obrázky. Pak se ještě zastavili v bance a nutno podotknout, že na každém kroku ho sledovalo několik desítek očí. Už si na to za tu dobu zvyknul, ale i tak ho to štvalo.
„Ať si očumují někoho jiného,“ pomyslel si Harry a nadále si jich nevšímal.
Za celé dopoledne prošli s Teddym celou Příčnou ulici, tedy tu bezpečnou část. Několikrát se stavili u stánku se zmrzlinou, a přestože byl leden, na Příčné ulici bylo slunečno a teplo stejně jako v létě. Když přišel čas oběda, Harry se s Teddym přemístil domů a rychle se převlékli do slušného oblečení, teda Harry je oba obléknul. Draco s Ginny na ně měli čekat na hlavním štábu Fénixova řádu a tak se tam tedy vydali a to krbem.
V kuchyni na štábu sedělo pár členů a jednalo o dalším zátahu v Evropě, když krbem do místnosti vlétl Harry s Eleonorou a Teddym. Všichni byli v pohotovosti a mířili na ně hůlkami.
„Ještě chvíli na nás miřte těmi klacky a přelámu vám je,“ zavrčel Harry a Teddy se začal smát. Bavilo ho, když Harry měnil tón i hlasitost hlasu.
„Omlouváme se,“ dostalo se mu odpovědi a dál si jich nevšímal. Vyšel z kuchyně a v předsíni narazil na Draca s Ginny.
„Harry, El, ráda vás zase vidím,“ začala Ginny a oba objala.
„Děláš, jako bychom se neviděli nějak strašně dlouho,“ hlesl Harry a Draco mu položil ruku na rameno.
„Harry, chtěli bychom vám s Ginny něco oznámit,“ řekl Draco a z jeho hlasu sršelo naprosté štěstí. Eleonora se na Ginny zvědavě dívala a Harry s pozdvihnutým obočím hleděl na Draca.
„Jsem těhotná,“ špitla Ginny a El ji hned objímala.
„Tak z tebe teďka bude velký hodný taťka jo? Nechceš si to vyzkoušet na Teddym? El by si určitě taky někdy ráda odpočinula,“ mrkl na Draca Harry a potřásl mu rukou.
„Rád bych tu stál klidně do večera, ale mám hlad,“ hlesl Harry, mávnul rukou a všechny přemístil do Itálie přesněji do jedné římské restaurace, která měla starověký vzhled a byla čistě pro kouzelníky.
U jídla si povídali, smáli se, žertovali a užívali si volna, dokud je něco nevyrušilo. Po ulici před restaurací se objevila černá dodávka a v oknech trčely jen hlavně automatických zbraní. Harry tohle viděl už v několika akčních filmech, kdy gangy přijeli před nějakou budovu, hřiště nebo restauraci jako teďka a všechno během pár sekund rozstříleli a pak rychle ujeli. Jenže tohle nebyl film, ale skutečnost. Spatřil záblesk ohně u ústí hlavně a pak jen tříštící se sklo dveří a oken. Zareagoval pohotově, když mávnutím ruky před jejich stolem vytvořil štít a hned na to vytvořil Draco další štít a to v místech, kde ještě před malou chvílí bylo sklo.
„El, Ginny, vezměte Teddyho a za chvíli na štábu, my to tu vyřídíme,“ křikl Harry a vyslal k dodávce fialový paprsek výbušného kouzla. Draco začal obíhat kolem raněných a ošetřoval jim rány. Když byli všichni ošetřeni a v dálce byly slyšet policejní sirény, rychle opravili okna s dveřmi a přemístili se pryč.
„Sakra,“ křiknul Draco, když se oba objevili na štábu Fénixova řádu.
„Co se stalo?“ optala se Ginny.
„Co se stalo? Já si myslel, že je to kouzelnická restaurace a pak před ní přijedou nějací mudlové a snaží se to tam rozstřílet!“ křikl Draco a Ginny ustoupila o dva kroky dozadu.
„Uklidni se sakra, myslíš si, že by nějaký mudla dokázal spatřit Děravý kotel? Tohle je podobné místo a vidí jej jen kouzelníci, takže ti týpci se zbraněmi byli kouzelníci. Tyhle rychlopalné zbraně jsou velmi účinné, pokud jde o zabíjení kouzelníků. Pokud nevytvoříš obraný štít dříve, než stiskne spoušť, nebo s jejím stisknutím, je po tobě.
Měl bys tohle oznámit Brumbálovi, aby se na podobný odpor připravil během vašeho zátahu Evropou. Je možné, že Smrtijedi sehnali tyhle zbraně a nyní se jimi budou bránit. Pošlu vám několik katalogů, ve kterých najdete nejrůznější typy zbraní,“ řekl Harry a posadil si Teddyho za krk. Pak objal El a chystal se přemístit. „Jo a Draco, nauč se ovládat své emoce,“ mrknul na něj Harry a i s ženou a kmotřencem zmizel.

Uběhnul týden, co byl Harry doma s El a Teddym, když ho Draco přišel informovat, že očistný zátah Evropou právě začal. Harry mu popřál hodně štěstí a podal mu pergamen s několika kouzly, která by se mu mohla hodit. Sám odešel do své neustále zamčené pracovny a podíval se na mapu světa s vyznačenými úkryty Lorda Voldemorta. Úkryt v Transylvánii byl poslední dobou nejhlídanějším úkrytem ze všech a tak typoval, že Voldemort bude tam.
„Někam se chystáš?“ optala se El, když viděla, jak oblečen do boje míří ke dveřím.
„Ano, mám svojí misi a útok Fénixova řádu mi poskytuje dostatečné krytí i odpoutání pozornosti,“ odpověděl Harry, objal El a dlouze ji políbil.
„Kdy se vrátíš?“ optala se ještě El, když otevřel dveře.
„Nevím, lásko. Možná se nevrátím vůbec, ale nenechal bych tu svojí rodinu, takže se určitě vrátím, jen nevím kdy a v jakém stavu,“ odpověděl Harry, usmál se na ni a po několikátí přemístěních se objevil nedaleko hradu, kde sídlil Voldemort. Harry hrad neviděl, protože byl určitě střežen všemi obranými kouzly, která Voldemort znal.
Harry se ukryl v malé remízce a čekal, jestli se neobjeví nějaký Smrtijed. Čekal hodinu, než se objevila skupinka třech Smrtijedů. Jednomu se chtělo naštěstí na záchod, a proto zamířil k remízce, kde byl Harry ukrytý.
Smrtijed si dopřával pocitu odlehčení, když mu Harry vrazil hůlku do zad a poslal ho do říše snů. Sundal mu masku, kouzly si změnil obličej, nasadil si masku a přes hlavu si hodil kapuci.
„Tobě to teda trvalo. Už se mi nikam nechce chodit, přemístíme se rovnou do hradu a vymluvíme se na to, že to bylo naléhavé,“ řekl jeden ze Smrtijedů a chystal se přemístit. Harry se k němu přihnal, a když se Smrtijed dal do přemisťování, chytnul se jeho hábitu. Všechna ochranná kouzla byla nyní zrušena a on už hrad viděl a také se do něj mohl volně přemístit. Tohle byla jedna z nevýhod přemisťování, které si Voldemort zřejmě nebyl vědom, nebo ji nebral moc vážně, zato Harry svůj dům opatřil kouzlem, který nedovolí, aby se do něj přemístil někdo, kdo by neznal tajemství, kterým on sám byl strážcem.
Harry i Smrtijedi se ocitli v kruhové místnosti a než se ti dva na něco zmohli, Harry je omráčil a dalším kouzlem je poslal na jedno z nejstřeženějších míst v Evropě, kde měl sídlit koordinátor Fénixova řádu, kterým se stala Hermiona.
Harry použil svoje kouzlo pro vyhledání Znamení Zla a našel jen dvě osoby, které jej neměli. Jednou z nich byl určitě sám Voldemort a druhou musel být jeho syn. Vydal se tedy chodbami k místnosti, kde se oba právě nacházeli.
Cesta mu trvala půl hodiny. Bludiště chodem na hradě bylo děsné a Harry ztrácel nervy. Chtěl si cestu prorazit klidně i stěnami, když narazil na velké dveře. Byly to dveře s vyobrazením několika obrovských hadů a to hned čtyř barev. Černá, červená, modrá a zelená. Harrymu to připomínalo znak Bradavic, ale zde byli jen hadi. Dále nad tím nepřemýšlel a kouzlem si otevřel dveře, které ho dělili od Voldemorta.
„Vítej v mém sídle, Harry Pottere. Už jsem tě očekával,“ pronesl Voldemort a mávnutím ruky Harrymu změnil podobu zpátky. Harry jen překvapeně stál ve dveřích a díval se, jak Voldemort v náručí chová svého syna.